Miłość i pokój to hasło papieskiej pielgrzymki do Mjanmy (dawnej Birmy). Ojciec Święty chce w tym czasie umocnić chrześcijan w ich wierze i zachęcić do życia Ewangelią w codziennych okolicznościach. W tyn sposób, nawet będąc w mniejszości, chrześcijanie mogą być zaczątkiem przemian zmierzających do pokoju, sprawiedliwości i równości społecznej.

Jest to pierwsza wizyta głowy Kościoła Katolickiego w tym kraju i pielgrzymka szczególna, ponieważ ponad 90% mieszkańców Mjanmy wyznaje buddyzm, a katolicy, których liczba wynosi około 700 tys. stanowią niewielki odsetek ludności.

28 listopada Ojciec Święty spotka się z prezydentem Htin Kyawem oraz ze stojącą na czele rządu Aung San Suu Kyi.

29 listopada Franciszek odprawi Eucharystię dla ok. 300 tys. wiernych w Rangunie, spotka się Najwyższą Radą Mnichów Buddyjskich „Sangha” oraz z tamtejszymi biskupami.

30 listopada na zakończenie wizyty w Mjanmie Ojciec Święty odprawi Mszę Świętą dla młodzieży w katedrze NMP w Rangunie i odleci do Bangladeszu, gdzie pozostanie do 2 grudnia.

Zachęcamy do modlitwy i towarzyszenia papieżowi Franciszkowi, który dziś rozpoczął pielgrzymkę do Mjanmy i Bangladeszu. Ojciec Święty pozostanie w Azji do 2 grudnia.

___________________________

Fot. Associated Press / EAST NEWS