W dniach 12-13.11.2016 w Piotrkowie Trybunalskim w ramach Festiwalu Nadzieja odbędzie się dwudniowe spotkanie, którego formuła skierowana jest do ludzi młodych duchem.

W imieniu organizatora – Fundacji Divine Mercy, przekazujemy zaproszenie na to wydarzenie:

Błogosławieni Miłosierni to hasło przewodnie trzeciego już z kolei spotkania znanego również pod międzynarodową nazwą MLADIFEST. Nawiązuje ono do Światowych Dni Młodzieży jakie miały miejsce w tym roku w Polsce. Wszytko odbędzie się w Hali Sportowej „RELAX” przy ul. Al. 3-go maja 6 B w Piotrkowie Trybunalskim. Festiwal to czas  przepełniony modlitwą, konferencjami, świadectwami, śpiewem, tańcem i jak co roku niepowtarzalną atmosferą.

Rozpocznie się w sobotę 12.11.2016 o godzinie 10.00 i zakończy w niedzielę 13.11.2016 ok. godziny 17.30.

W tym roku mówcami będą min.: Ks. bp. Antoni Długosz, Ks. Stefan Czermiński – proboszcz parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Katowicach-Zarzeczu oraz o. Gracjan Kubica – gwardian OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim.

Doświadczeniem Boga podzielą się: Jasiu Mela najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego oraz pierwszym niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu, Jack Estephan – światowej sławy skrzypek z Libanu, Massimo Di Bernardo – włoski piosenkarz, kompozytor i dziennikarz radiowy, Vincenzo Farinaceo – włoski piosenkarz, Filka Mihalj – aktorka z filmu Ziemia Maryi, Adam Szewczyk, Magda Anioł i Beata Bednarz.

Warunkiem uczestnictwa w festiwalu jest rejestracja za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej www.festiwal.org.pl.

Organizatorem spotkania jest Fundacja Divine Mercy. Opiekę duszpasterską sprawuje OO. Gracjan Kubica – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej. Współorganizatorami spotkania są: Urząd Miasta, MOK, OSIR oraz Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: festiwal.org.pl