Festiwal Młodych „Light for Life” to nowy projekt ewangelizacyjny realizowany w Wambierzycach 16 września 2017r. Wywodzi się on z dorocznych spotkań młodzieży, organizowanych w Archidiecezji Wrocławskiej, następnie Świdnickiej.


Light for Life Festiwal Młodych
to koncerty, zabawa, prelekcje, warsztaty i modlitwa, by wspólnie odkryć Światło dla Życia. Wydarzenie odbywa się przy współpracy z Kurią Diecezji Świdnickiej oraz pod patronatem honorowym Biskupa Ignacego Deca – Ordynariusza Diecezji Świdnickiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

Miejscem wydarzenia jest Wambierzycka Bazylika mniejsza pw. Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej. Świątynia wybudowana została w latach 1715-1723. Jest to perła architektury sakralnej na Dolnym Śląsku oraz jedno z najważniejszych miejsc kultu Matki Bożej w Diecezji Świdnickiej. Wydarzenia festiwalowe rozgrywać się będą na placu Bazyliki, na 2 specjalnie przygotowanych scenach: konferencyjnej i koncertowej.

Elementem wyróżniającym festiwal Light for Life jest „Strefa Młodych” – warsztaty aktywizujące. W tym roku będą to 4 różne, odbywające się w tym samym czasie, zajęcia pod okiem charyzmatycznych prowadzących. Każdy z uczestników festiwalu może indywidualnie zdecydować w których warsztatach weźmie udział.

Gwiazdami pierwszej edycji festiwalu, będą:
zespół niemaGOtu oraz Dobromir „Mak” Makowski!