Tradycyjnym miejscem spotkań kolejnych papieży z młodzieżą podczas wizyt w Polsce jest okno papieskie przy Franciszkańskiej 3. W środowe popołudnie i wieczór pielgrzymom czekającym na papieża Franciszka towarzyszyli ewangelizatorzy z Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji, którzy ze sceny głosili Dobrą Nowinę.

Piotr z Ruchu Chrześcijańskiego Mt28 stwierdził, że było „bardzo dużo entuzjazmu, oczekiwania. Tłum był bardziej skupiony w oczekiwaniu na papieża w oknie, ale my robiliśmy swoje. Nasze piosenki, animacje i całe głoszenie Ewangelii prezentowane na scenie były skoncentrowane na Jezusie. Papież też powiedział, że w tych dniach głównie chodzi o spotkanie z Jezusem. I myślę, że nasze ekipy ewangelizacyjne doskonale wpasowały się w to przesłanie i w całe Światowe Dni Młodzieży, a przez to w ogólną działalność Kościoła”. Kuba, który tego dnia głosił ze sceny swoje świadectwo nawrócenia, podkreśla, że było to szczególne miejsce działania Boga i ludzi: „Pan Bóg mnie postawił w najlepszym chyba miejscu, mieliśmy scenę i choć początkowo wszyscy byli skupieni na oknie to tak naprawdę, nie dało się nie słuchać tego, co mówimy ze sceny. Szczególnie, że ludzie przebywali w tym wydzielonym sektorze naprawdę długo. Jeśli coś działo się na scenie to wszyscy się odwracali i skupiali się na niej. Ewangelizatorzy w tłumie rozmawiali z ludźmi. Widzieliśmy wielu poruszonych Dobrą Nowiną!”.

Jak widać ewangelizatorzy wykorzystują każdą szansę, by było głoszone Słowo Boże. Nie ustają w swoich działaniach i mężnie walczą ze zmęczeniem. Pomódlcie się za nich, aby te ostatnie dni ewangelizacji przyniosły obfity owoc w życiu wielu uczestników Światowych Dni Młodzieży.