W minionych dniach ewangelizatorzy Przystanku Jezus ze Wspólnoty św. Tymoteusza w Gubinie odwiedzili Madryt i Salamankę, dzieląc się wiarą z miejscowymi wspólnotami parafialnymi.

Misja została zorganizowana przez Międzynarodową Wspólnotę ICPE, a jej celem było umocnienie wiary miejscowych katolików. Polscy ewangelizatorzy posługiwali wspólnie z osobami z Malezji, Filipin i Czech.

„Hiszpania to kraj świętych doktorów Kościoła. Nasza misja tutaj nie była łatwa z powodu wielu przeciwności, ale nic nie może powstrzymać Boga przed zrobieniem tego, co zaplanował dla ludzi, których spotkaliśmy” – mówi Malezyjczyk John Paul, świecki misjonarz ze Wspólnoty św. Tymoteusza. „Był to czas ogromnego błogosławieństwa dla nas. Bóg pozostawił swój ślad w sercach ludzi poprzez nasze świadectwa, dzielenie się wiarą, pantomimy i twórczość” – dodaje.

„W Hiszpanii zobaczyliśmy Kościół, jaki dobrze znamy z Polski – przygarniający słabych, otwarty dla grzeszników i zbierający tych, których świat odrzucił, bo są dla niego bezużyteczni” – mówią ewangelizatorzy. „W czasie gorącej dyskusji na temat wad i grzechów Kościoła, jaka toczy się w Polsce, ta misja była dla nas umocnieniem i potwierdzeniem, że na całym świecie ludzie Kościoła bezinteresownie poświęcają swoje życie, by służyć drugiemu człowiekowi z miłością Chrystusa. Wyjeżdżamy stąd umocnieni i głęboko poruszeni tym, co zobaczyliśmy.”

Ewangelizatorzy dzielili się Ewangelią w parafiach – podczas Eucharystii, na spotkaniach katechetów, osób przygotowujących się do bierzmowania, w domu samotnej matki, w szkole i w zgromadzeniach zakonnych w Madrycie i Alcala de Henares. Odwiedzili również rodzinę przeżywającą trudną sytuację z powodu choroby jednego z czworga dzieci, które adoptowano. W ich domu została też odprawiona Eucharystia.