Ewangelizacja w centrach handlowych!

1
1444

Centra handlowe mogą być miejscem nowej ewangelizacji – stwierdził przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji arcybiskup Rino Fisichella.

Dzieląc się swoim doświadczeniem wyznał, że osobiście celebrował Eucharystię przed Świętami Bożego Narodzenia w jednym z największych centrów handlowych w Europie.

Abp Rino Fisichella podkreślił w swojej wypowiedzi w „L`Osservatore Romano”, że tego typu inicjatywy oznaczają przyłączenie się do procesu nowej ewangelizacji w przestrzeniach obecności bardzo różnych osób. Nie może w takich miejscach zabraknąć obecności chrześcijan. Inicjatywa taka jest dobrym przykładem  „misji w metropoliach”. Jej szczególne znaczenie będzie widoczne podczas Wielkiego Postu 2012, kiedy to w XII miastach Europy (między innymi w Warszawie) odbywać się będą liczne spotkania i debaty pod hasłem Nowej Ewangelizacji.

1 KOMENTARZ

 1. Tak jest, trzeba iść na współczesne areopagi. Ci ludzie o zgłodniałych sercach szukają zaspokojenia w konsumpcji, ale ich serca pozostają głodne. Trzeba tam wnieść Jezusa Chrystusa, który jako Jedyny ma moc wypełnić serca głód. Pan właśnie teraz daje jako światło Psalm 90. Wobec marności dóbr doczesnych Bóg zaprasza nas do wołania:
  Powróć, o Panie, dokądże jeszcze…?
  I bądź litościwy dla sług Twoich!
  Nasyć nas z rana swoją łaskawością,
  abyśmy przez wszystkie dni nasze mogli się radować i cieszyć.
  Daj radość według [miary] dni, w których nas przygniotłeś,
  i lat, w których zaznaliśmy niedoli.
  Niech sługom Twoim ukaże się Twe dzieło,
  a chwała Twoja nad ich synami!
  A dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami!
  I wspieraj pracę rąk naszych,
  wspieraj dzieło rąk naszych!

  Ludzie z marketów mogą zostać nasyceni jedynie łaskawością Pana! Zanieśmy więc im tę łaskę!
  Niech Bóg błogosławi to dzieło, tych którzy je podejmą, i tych do których dotrze
  +

Comments are closed.