Członkowie ruchów, grup i wspólnot diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz bracia Franciszkanie Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych z Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej zapraszają do udziału w wydarzeniu ewangelizacyjnym, które już po raz czwarty odbędzie się w Beskidach.

Pragniemy wyruszyć w góry by doświadczyć wspólnej wspinaczki i spotkać się na wspólnej modlitwie. Projekt Ewangelizacji w Beskidach zaczynamy 02.07.2016r. i tak w każdą kolejną sobotę lipca i sierpnia na innym górskim szczycie o 12.00 chcemy uczestniczyć w Eucharystii.

W Roku Miłosierdzia Bożego naszym hasłem przewodnim są słowa „Miłosierni jak ON”. Podczas homilii będziemy rozważać żywoty świętych, zaczynając od św. Faustyny i kolejno św. Jana Pawła II, św. Brata Alberta, św. Ojca Pio, bł. ks. Jerzego Popiełuszko, św. Franciszka, bł. Matki Teresy z Kalkuty, bł. Michała i Zbigniewa.

Celem projektu jest wyjście w góry w piękny czas wspólnej wspinaczki w atmosferze otwartości, wzajemnej serdeczności i radości oraz wejście w doświadczenie wspólnoty wiary. Ponadto będą organizowane „Poniedziałkowe wieczory”, których celem będzie nauka „Uczynków miłosierdzia, co do duszy i ciała” ku doświadczeniu wzrostu wiary.