Ewangelizacja przy koksowniku w Pabianicach

0
1615

W Pabianicach w Archidiecezji Łódzkiej na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań miasta pojawiła się grupa ewangelizatorów, którzy w niecodzienny sposób próbują skłonić przechodniów do zatrzymania i rozmowy na temat wiary. Są to członkowie wspólnoty “Dobrego Pasterza ” z parafii pw. św. Mateusza w Pabianicach. Swoją inicjatywę nazwali Studnią Jakuba.

W mroźne dni oferują przechodniom ogrzanie się przy koksowniku, gorącą herbatę i słodycze. Organizatorzy wyjaśniają, że nazwa inicjatywy nawiązuje do studni, przy której Samarytanka dała pić Jezusowi. Mówią, że ich koksownik pełni podobną rolę – jest miejscem, przy którym każdy może się zatrzymać i otrzymać dar modlitwy. Przechodnie, którzy zatrzymują się w tym miejscu proszą o modlitwę w różnych intencjach: „Wyleczenie z nałogu, lepsze ułożenie relacji rodzinnych, zdrowie, łaska wiary dla dziecka czy konkretna dolegliwość” – mówią wolontariusze.

Ewangelizatorom towarzyszy ksiądz z parafii św. Mateusza. Celem inicjatywy oprócz ewangelizacji jest zaproszenie ludzi do udziału w spotkaniach wspólnoty “Dobrego Pasterza”. Akcja potrwa do końca zimy, jednak, jak mówią organizatorzy, będą ewangelizować tylko w mroźne dni.