“Ewangelia dla sportowca i kibica” – hitem Edycji św. Pawła

0
1382

„Ewangelia dla sportowca i kibica” to obecnie najlepiej sprzedająca się książka Edycji św. Pawła. Wydana tuż przed EURO 2012 zawiera tekst Nowego Testamentu z komentarzami, modlitewnik oraz świadectwa wiary wybitnych sportowców. Książeczka cieszy się taką popularnością, że konieczny był już jej dodruk.

Na liście bestsellerów Edycji św. Pawła „Top 10” „Ewangelia dla sportowca i kibica” zajmuje pierwszą pozycję, wyprzedzając m.in. katechizm dla młodych „YOUCAT” i „Wyznania byłej modelki” Ani Golędzinowskiej.

– Zainteresowanie książką jest duże, sprzyja mu EURO 2012 i zbliżająca się olimpiada w Londynie. Także dlatego, że książka nie rozdziela tych dwóch sfer życia, jakimi są religia i sport, a które są dosyć ważne dla wielu osób. Bycie katolikiem nie jest sprzeczne z byciem kibicem a wręcz mają wiele wspólnego – powiedziała w rozmowie z KAI Agnieszka Madejska z Edycji św. Pawła.

– Wybraliśmy tytuł „Ewangelia dla sportowca i kibica”, bo chcieliśmy dotrzeć z nią zarówno do sportowców jak i do kibiców. Sportowcy potrzebują także wewnętrznego przygotowania a nie tylko dobrej formy fizycznej – podkreśliła.

W książce o swojej relacji z Bogiem opowiada 11 mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i Europy, w tym m.in. Leszek Blanik, Marek Citko, Marcin Dołęga, Jerzy Dudek, Marcin Gortat, Kamil Stoch, Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski.

– Sportowcy, którzy wypowiadają się w książce mówili, że bardzo często wiara i modlitwa była im pomocna zarówno w sporcie, jak i w życiu rodzinnym. Gdy modlą się o wsparcie dla rodziny, wiara pozwalała im m.in. przeżyć rozłąkę z najbliższymi, bo wiadomo, że większość czasu spędzają na treningach, poza domem rodzinnym – opowiada Madejska.

Książka ta, oprócz wypowiedzi sportowców, zawiera także pełny tekst Ewangelii w najnowszym tłumaczeniu Towarzystwa św. Pawła na współczesny język polski, oraz modlitewnik sportowca przygotowany z myślą o zawodnikach i kibicach. Znaleźć tam można m.in. modlitwę za swoją drużynę czy modlitwę o dobry mecz. Całość została opatrzona słowem wstępnym bp. Mariana Florczyka, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców.

Książki Edycji św. Pawła dostępne są w ponad tysiącu punktach sprzedaży m.in. w księgarni firmowej w Częstochowie, księgarniach patronackich a także w Empikach oraz innych księgarniach. Cena jednego egzemplarza to ok. 15 zł.

awo / Warszawa

_____________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl