W tym roku po raz kolejny w wielu miastach Polski, także w Warszawie, odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. To forma rozważania Męki Pańskiej zapoczątkowana przez ks. Jacka Stryczka wraz z grupą mężczyzn z Krakowa, polegająca na przejściu ponad 40 kilometrowego, nocnego marszu w ciszy i samotności, z rozważaniami Drogi Krzyżowej.

W piątkowy wieczór 11 marca swoje ekstremalne zmagania rozpoczną uczestnicy EDK w Warszawie.

Analogicznie do poprzednich lat osoby z Warszawy i okolic będą miały do wyboru jedną spośród 6 tras z 3 różnych parafii:

· Bogurodzicy Maryi na Bemowie: trasa do Błonia;

· NMP Matki Zbawiciela na Mokotowie: 2 trasy do Góry Kalwarii – przez Józefów i Konstancin;

· Św. Józefa Oblubieńca NMP na Ursusie: 3 trasy do Niepokalanowa, do Sulejówka oraz do Wołomina przez Sulejówek i Ossów.

EDK rozpoczyna się Mszą Świętą w kościołach parafialnych o godzinie 20. Następnie uczestnicy indywidualnie lub w niewielkich grupach wyruszają w drogę. Zatrzymują się na rozważanie stacji Drogi Krzyżowej przy kapliczkach, krzyżach, tablicach pamiątkowych czy na rozstajach dróg.

Przewidujemy, że w tym roku każda z tras przyciągnie od 100 do 200 chętnych. Zapisy, prowadzone na stronie www.edk.org.pl już się rozpoczęły. Każdy zapisany uczestnik otrzyma rozważania, opaski odblaskowe oraz opis trasy. Z uwagi na wysoki stopień trudności tras zapraszamy do udziału wyłącznie osoby pełnoletnie, uprawiające regularnie aktywność fizyczną i zaprawione w marszach na długich dystansach.