Członkowie wspólnot przy parafiach Diecezji Bielsko–Żywieckiej razem z Franciszkanami z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych z Sanktuarium Matki Boskiej Rychwałdzkiej oraz z błogosławieństwem i patronatem bp. Romana Pindla wyruszyli w góry, aby spotkać się na wspólnej modlitwie.

W dniach od 6 lipca do 24 sierpnia odbywa się siódma edycja projektu Ewangelizacja w Beskidach, której hasłem są słowa Droga łaski.

„Tradycyjnie, jak było to w poprzednich latach, na każdy szczyt będziemy wyruszać małymi grupkami (rodzinnie, ze wspólnotą), aby w samo południe na szczycie góry uczestniczyć w centrum wydarzenia – Eucharystii. Będziemy chcieli również bliżej poznać siedem sakramentów: chrzest, pokuta, Eucharystia, bierzmowanie, małżeństwo, namaszczenie chorych, kapłaństwo. Ponadto przed Eucharystią będzie odmawiana jedna dziesiątka Różańca Świętego, do której będziemy zapraszać wszystkich chętnych” – mówią organizatorzy wydarzenia.

Po Mszy kapłani będą namaszczać uczestników Rychwałdzkim Olejkiem Radości.

„I tak w osiem sobót, osiem szczytów zdobywać będziemy, zaczynając od góry Pilsko, a po niej górę Bendoszka Wielka, Klimczok, Soszów Wielki, Błatnia, Hala Lipowska, Hala Boracza i  Wielką Raczę, na której przy wspólnej agapie zakończymy nasze pielgrzymowanie”.

Celem projektu jest Wyjście w góry w atmosferze radości ze wspólnego wędrowania oraz wejście w doświadczenie wspólnoty wiary.

ZOBACZ PROFIL WYDARZENIA NA FACEBOOKU