Jak pisał C.S. Lewis, „Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej: Co? Ty też? Myślałem, że tylko ja!”. Okazję, aby przekonać się, czy ta myśl jest prawdziwa, miała młodzież z gimnazjum i liceum, która w dniach 20-22.11.2015 przeżywała w Dobrzycy Kurs Przyjaźni.

Spotkanie zorganizowane zostało przez twórców inicjatywy TRATWA wraz z przyjaciółmi. Przez trzy dni uczestnicy mieli okazję przyglądać się swoim przyjaźniom ziemskim – wraz ze wszystkim, co w nich piękne i trudne – i odkrywać, że ich największym Przyjacielem chce być sam Bóg. Był to też czas uczenia się, jak przezwyciężyć kryzysy w obu tych przestrzeniach i jak komunikować swoje emocje Bogu i ludziom.

Wielu uczestników kursu w Dobrzycy podjęło ważne dla siebie decyzje: przebaczenia, odnowienia relacji, a także odpowiedzi na Boże zaproszenie do przyjaźni. Tak o samym kursie wypowiada się jego uczestniczka, Zosia: „Na kursie panowała niesamowita atmosfera, ekipa prowadząca i uczestnicy byli bardzo miło nastawieni do siebie nawzajem. Niesamowite chwile, które przeżyłam podczas kursu przyjaźni… Wszędzie dało się odczuć obecność Jezusa, naszego Przyjaciela, który nas nigdy nie opuści, będzie przy nas bez względu na wszystko. Kurs przyjaźni pokazuje nam, że Jezus jako przyjaciel jest z nami każdego dnia. Zapytasz się więc, czy warto jechać na kurs… Ja twierdzę, że warto – mogę cię zapewnić, że to, co przeżyjesz na kursie, wpłynie na ciebie pozytywnie. Powiedz, że chcesz, żeby Jezus był twoim przyjacielem. Jedz na kurs! Naprawdę warto!”