Dobra nowina dla Wolsztyna

0
1437

W Wolsztynie, 14-tysięcznym mieście w zachodniej Wielkopolsce, odbyła się wczoreaj jednodniowa akcja ewangelizacyjna zatytułowana „Dobra Nowina dla Wolsztyna”. Z inicjatywą przeprowadzenia ewangelizacji na rynku miasta wyszli klerycy z seminarium Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w pobliskiej Obrze. Jak podkreślają, akcja jest odpowiedzią na papieskie wezwanie do pogłębiania wiary, życia i dzielenia się nią w Roku Wiary.

Akcja ewangelizacyjna „Dobra Nowina dla Wolsztyna” rozpoczęła się o godz. 16 słowem burmistrza miasta, Andrzeja Rogozińskiego. Na popołudnie i wieczór zaplanowano koncerty kleryckiego zespołu „Gitary Niepokalanej” z Obry oraz zespołu „Niniwa Band” z oblackiej parafii w Poznaniu. Przedstawione zostały również pantomimy, wygłoszone świadectwa i konferencje oraz odbyła się modlitwa uwielbienia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czasie całego spotkania trwała też ewangelizacja uliczna. Stworzono również możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi oraz indywidualnej rozmowy na temat życia wiarą.

„Dobrą Nowiną dla każdego człowieka jest to, że Chrystus nas zbawił i chce prowadzić przez życie do wieczności. Dlatego chcemy wyjść z Dobrą Nowiną do ludzi, dzielić się wiarą” – mówią w rozmowie z KAI klerycy z seminarium w Obrze. Jak dodają, mają świadomość, że niektórym katolikom dzielenie się wiarą przychodzi z trudnością, stąd ważna jest już sama obecność na wolsztyńskim rynku, która jest świadectwem wobec innych, że nie wstydzimy się Chrystusa, a przynajmniej, że poszukujemy Boga.

Organizatorami akcji ewangelizacyjnej „Dobra Nowina dla Wolsztyna” byli Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, Burmistrz Miasta Wolsztyn, Wolsztyńskie Centrum Kultury oraz wolsztyńska fara i parafia pw. św. Józefa.

bt / Wolsztyn

______________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl