Do spowiedzi również nocą – Wrocław przyłącza się do “Nocy Konfesjonałów”

0
1848

W nocy z Wielkiej Środy na Wielki Czwartek we Wrocławiu będzie można się wyspowiadać w trzynastu kościołach. Tym samym archidiecezja wrocławska przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Noc Konfesjonałów”.

Wcześniej zostanie przygotowanych kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy rachunków sumienia, które w najbliższym czasie zostaną rozdane wrocławianom pod galeriami handlowymi, na przystankach komunikacji miejskiej i na wrocławskim Rynku. W akcję rozdawania rachunków sumienia zaangażowanych będzie kilkuset wolontariuszy z różnych grup i stowarzyszeń katolickich, duszpasterstw akademickich, a także wrocławscy klerycy.

– Chcemy w ten sposób zachęcić do dobrego przygotowania się i przeżycia sakramentu pojednania – tłumaczy ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity wrocławskiego. Dodaje, iż tekst rachunku sumienia będzie pochodził z rozważań kandydata na ołtarze sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza, legendarnego duszpasterza akademickiego.

Rzecznik archidiecezji zwraca również uwagę, iż termin „Nocy Konfesjonałów” nie jest przypadkowy. – W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne i wspaniale by było, gdyby wszyscy chrześcijanie wchodzili w ten czas pojednani z Bogiem. Poza tym w ostatnim czasie obserwujemy, iż wielu, ze względu na swoje obowiązki, nie ma możliwości wyspowiadania się w swoich parafiach w czasie, gdy spowiedź jest organizowana. Są także ludzie, którzy przyjeżdżają na święta zza granicy. Im także chcemy wyjść naprzeciw –podkreśla ks. Kowalski.

W nocy z Wielkiej Środy na Wielki Czwartek (1/2 kwietnia) będzie się można wyspowiadać m.in. we wrocławskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela., w parafii Bożego Ciała czy np. parafii św. Ignacego Loyoli – w sumie w trzynastu świątyniach.

Archidiecezja wrocławska przyłącza się do „Nocy Konfesjonałów” decyzją abp. Józefa Kupnego w roku duszpasterskim, którego hasło brzmi „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

xrk / Wrocław

___________________________________
Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl