Diecezja kielecka: „Noc świętych” zamiast Halloween

0
1342

Młodzież w Kielcach oraz po raz pierwszy w Kazimierzy Wielkiej i w Busku Zdroju uczestniczy dzisiaj w „Nocy Świętych” – w modlitewnym czuwaniu przy relikwiach świętych i błogosławionych. W ten sposób młodzi wyrażają aprobatę dla świętości i sprzeciw wobec obrzędom Halloween.

„Czuwanie w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych ma na celu ukazanie piękna powołania do świętości” – mówi ks. Sławomir Sarek, rzecznik kieleckiej Kurii.

W Kielcach młodzież spotyka się o godz. 20 w parafii św. Wojciecha. Tam będzie trwała na modlitwie przy relikwiach ponad 40 świętych i błogosławionych, m.in. Jana Pawła II, św. Jacka, św. Brata Alberta, bł. ks. Michała Sopoćki, św. s. Faustyny, św. Joanny Beretty Molli, świętych Hiacynty i Franciszka, św. o. Pio. Po modlitwie zaplanowanej w konwencji „spotkania nieba z ziemią”, młodzi ludzie przejdą procesyjnie na Plac bł. Jana Pawła II obok bazyliki kieleckiej. Na Rynku przedstawiciele młodzieży wygłoszą Orędzie dla Kielc, w którym zaapelują m.in. o szacunek dla wiary.

W Busku-Zdroju czuwanie rozpocznie się o 20. w kościele św. Brata Alberta, skąd procesja przejdzie na najstarszy cmentarz grzebalny w mieście, przy drewnianym kościele św. Leonarda.

Z kolei w Kazimierzy Wielkiej czuwanie młodzieży rozpoczyna się o godz. 17 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, a następnie odbędzie się procesja wokół kościoła.

Organizatorem „Nocy świętych” jest Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży.

dziar / Kielce

___________________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl