Wielu ewangelizatorów w okresie wakacyjnym szuka sposobu, by z przesłaniem Ewangelii dotrzeć do osób wypoczywających na urlopach. W tym celu idą w miejsca, gdzie w sezonie letnim można spotkać najwięcej ludzi i starają się im towarzyszyć, zapraszając do decyzji wiary.

Jedną z tego typu inicjatyw jest Ewangelizacja w Beskidach, przygotowywana przez członków wspólnot przy parafiach Diecezji Bielsko – Żywieckiej i braci Franciszkanów – Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych z Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej.

Począwszy od 01 lipca 2017r. w każdą kolejną sobotę lipca i sierpnia na innym górskim szczycie o 12.00 odprawiana będzie Eucharystia. Organizatorzy chcą w tym roku poznać bliżej postać św. Brata Alberta. Hasłem przewodnim tegorocznej piątej edycji są słowa: Być dobrym jak chleb„.

Celem projektu jest wyjście w góry w piękny czas wspólnej wspinaczki w atmosferze otwartości, wzajemnej serdeczności oraz wejście w doświadczenie wspólnoty wiary.

Ponadto będą organizowane pod namiotem „Poniedziałkowe wieczory w Chrystusie” poświęcone modlitwie z nauczaniem św. Brata Alberta – mówi p. Joanna Mazurek, koordynator Ewangelizacji w Beskidach.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Ewangelizacji w Beskidach i promowania tego wydarzenia.