Podczas rekolekcji w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji bp Grzegorz komentował List do Galatów. Posłuchaj, co powiedział o szukaniu w sobie obrazu Boga.

 

 

To jest niesamowite móc zobaczyć Jezusa w Kościele. Jesteście sakramentem Jezusa. To jest niesamowite móc zobaczyć Jezusa w Piśmie Świętym, w Eucharystii, ale upodobanie Boga jest w tym, by przed naszymi oczyma odkrywa Syna Bożego, który jest w nas. Ta wyjątkowa godność Syna – dziecka Bożego jest we mnie zakryta moim grzechem, moją głupotą, moją chorą religijnością.

Ciągle widzę coś, co nie jest Jezusem, do momentu kiedy się Bogu uda zdjąć te wszystkie przykrycia, żebym zobaczył najgłębszą prawdę o sobie samym. To jest prawda mnie od samego początku. Nie wykonałem niczego, żeby zapracować na to, żeby to była prawda. Nie zarobiłem tego. To mi się nie należy. To jest prawda o mnie od momentu kiedy Bóg o mnie pomyślał pierwszy raz. On zobaczył we mnie obraz swojego Syna. Każdy z nas nosi w sobie to podobieństwo. To sprawia, że Bóg widzi mnie jako sprawiedliwego.