− Jezusowi Chrystusowi nie chodzi o to, by nas pouczyć, że Bóg jest święty, ale chodzi o to, że bierze na siebie mój grzech. Bierze moją pychę, moją chciwość, jako przeczysty − staje się moją nieczystością − mówił do zgromadzonych na poznańskim stadionie bp Grzegorz Ryś.

Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji zwrócił uwagę, że Bóg w zamian daje nam życie wieczne. − Daje nam je dziś, w tej chwili. To jest życie, które jest właściwe Bogu − podkreślił biskup.

Zauważył, że świat może dać nam tylko pożądliwość ciała i oczu. Podkreślił też, że dzięki temu, że oddam Bogu swój grzech, mogę kochać swojego nieprzyjaciela, mogę mieć miłość Bożą. − Bóg ma moc dać to każdemu, kto wchodzi z Nim w relację − dodał biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

Następnie zachęcił wszystkich do wyznania Jezusa Panem i Zbawicielem. „Panie Jezu, Ty nazwałeś mnie swoim przyjacielem. Kochasz mnie dzisiaj takiego, jakim jestem. Przyjmuję pełnię Twojej miłości, uznając przed Tobą moją grzeszność. (…)Teraz z wiarą wybieram Ciebie, jako mojego jedynego Pana i Zbawiciela, oddając Ci całe moje życie, abyś nim kierował” − wyznali uczestnicy jubileuszowego spotkania, które trwa od rana na Stadionie INEA w Poznaniu.

___________________
Źródło: ekai.pl | msz