Bp Rojek: Exodus Młodych pomoże wam w relacjach z Bogiem i ludźmi

0
1596
Exodus młodych

Czujcie się zaproszeni i przybywajcie do Zwierzyńca na Roztoczu na IV Exodus Młodych – napisał bp Marian Rojek do młodzieży diecezji zamojsko-lubaczowskiej. „To spotkanie pomoże wam w relacjach z Bogiem i ludźmi” – zachęca. Exodus rozpocznie się we wtorek 20 sierpnia i potrwa do piątku 23 sierpnia. Jego temat brzmi: „Nowe Życie”.
Bp Rojek w liście do młodych zwraca uwagę, że często katolicy boją się misji wynikającej z chrztu i bierzmowania oraz zagubili jej świadomość. Dlatego zachęca do przyjazdu do Zwierzyńca na Exodus Młodych, po to, aby „na nowo odkrywać radość Nowego Życia, moc Bożej łaski i we wspólnocie swoich rówieśników przeżywać godność Dziecka Bożego”.

„To Spotkanie Młodych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej pomoże wam choć trochę zaglądnąć do bogactwa tego daru, uświadomić sobie jego hojność, wartość jaką nosicie w sobie a także wskaże sposoby uleczenia ran i boleści, jakie się pojawiają w waszym życiu duchowym i fizycznym, w waszych relacjach do Boga, ludzi oraz do samego siebie” – napisał ordynariusz zamojsko-lubaczowski.

Exodus Młodych to spotkanie młodzieży organizowane od 2009 r. z inicjatywy ks. Jarosława Kędry i ks. Piotra Spyry. Przewidziane są konferencje, nabożeństwa, spotkania w grupach. Gośćmi spotkania będą: Szymon Hołownia, New Life M, Kabaret Smile, Bethel, ks. Artur Godnarski, ks. Michał Misiak, Mirek „Kola” Kolczyk, Anielsi. Mszy św. na rozpoczęcie spotkania będzie przewodniczył bp Marian Rojek, a na zakończenie – bp Mariusz Leszczyński.

Zaplanowano także warsztaty psychologiczne, nt. naturalnych metod planowania rodziny, o czystości przedmałżeńskiej, o małżeństwie i rodzinie, „Wierność jest sexy”, „Zaakcentuj siebie”, Dyskusyjny Klub Filmowy, warsztaty bębniarskie, muzyczne, taneczne, breake-dance, multimedialne (obróbka zdjęć i filmów), pokazy wojskowe, pierwsza pomoc, Pro life, powołaniowe. Odbędzie się również prezentacja wspólnot, ruchów i stowarzyszeń diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

pab / Zwierzyniec

 

____________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl