Bp Regmunt zainaugurował Rok Wiary w gorzowskiej katedrze

0
845

Wniesienie ewangeliarza, dokumentów Soboru Watykańskiego II oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego – to tylko kilka symboli liturgii inaugurującej Rok Wiary w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wieczorem 11 października w gorzowskiej katedrze przewodniczył jej bp Stefan Regmunt.

Biskup zielonogórsko-gorzowski zachęcał w homilii, aby katolicy wczytywali się księgi dokumentów soborowych i Katechizmu, by dzielić się nimi z innymi ludźmi. Podkreślał, że Rok Wiary jest adresowany zarówno do ludzi żyjących blisko Boga, do ludzi zobojętniałych na sprawy wiary, a także do osób mniemających wiele wspólnego z Bogiem. – Rok wiary ma zaprowadzić wierzących do osobistego spotkania z Chrystusem – dodał bp Regmunt.

Jego zdaniem, nie jest łatwe bycie uczniem Chrystusa we współczesnym świecie. – Żyjemy w społeczeństwie, które w dużej części wróciło do niewiary a w chrześcijańskiej Europie jest tyle aborcji czy deprawacji rodziny – ubolewał biskup zielonogórsko-gorzowski.

Zachęcał swoich diecezjan do zadawania sobie ważnych pytań w Roku Wiary: jaka jest moja wiara? czy cieszę się swoją wiarą? czy nie boję się jej wyznawać? – Wiara i jej wyznawanie powinno być chluba w Chrystusie Jezusie – zaznaczył bp Regmunt.

kk / Gorzów Wlkp.

___________________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl