Bp Regmunt: Jezus poprzez krzyż otworzył nam nową perspektywę życia

0
866

 

Ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej przypomniał genezę Przystanka Jezus (PJ) oraz postaci kapłanów, którzy to dzieło 13 lat temu inaugurowali: bp Edwarda Dajczaka i ks. Artura Godnarskiego.

Celem PJ jest służba ewangelizacyjna na rzecz młodzieży przyjeżdżającej na festiwal rockowy Przystanek Woodstock (PW). Inicjatywa istnieje od 1999 r. i funkcjonuje w dwóch płaszczyznach: wakacyjnego spotkanie z młodymi na PW oraz całorocznej posługi w Domu Wspólnoty dla młodych potrzebujących pomocy.

Od 9 lat oba Przystanki odbywają się w Kostrzynie n. Odrą, rozpoczęły swoją działalność w Żarach, także w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

„To już XIII Przystanek Jezus z tego już IX tutaj w Kostrzynie. Dziś już każdy wie, że jak przyjedzie na Przystanek Woodstock, to znajdzie tam też Przystanek Jezus i ludzi, którzy będą chcieli z nim porozmawiać” – powiedział bp Regmunt.

Przystanek Jezus rozpoczął się od zaniesienia na Pole Woodstock dużego krzyża i poświęcenia go – mówił kapłan, zwracając uwagę na szczególne znaczenie Krzyża. „W tym znaku zawiera się bogata treść, która płynie z męki i zmartwychwstania Jezusa. To właśnie na krzyżu dokonało się nasze odkupienie i zbawienie. Znak krzyża jest godłem chrześcijanina. To wizytówka naszej więzi z Chrystusem, który okazał nam największą z możliwych miłość” – zaznaczył.

Na zakończenie zaapelował: “Idźmy do naszych braci i sióstr. Miejmy świadomość, że w Krzyżu Chrystusa jest nasze zwycięstwo. Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony, na wszystkie czasu bądźże pozdrowiony!”

Organizatorem Przystanka Jezus jest Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina.

wm / Kostrzyn n. Odrą

_________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl