Bielsko-Biała: nowy ewangelizacyjny projekt „Kerygmat na sportowo”

0
2837

„Kerygmat na sportowo” – to nazwa nowego projektu ewangelizacyjnego zainicjowanego przez bielsko-żywieckiego kapłana-hokeistę ks. Mateusza Dudkiewicza. W pierwszym z sześciu zaplanowanych krótkich filmów, które mają wyjaśnić sześć prawd życia chrześcijańskiego, dominują dynamiczne zdjęcia nakręcone podczas hokejowych meczów na lodzie.

W pierwszym odcinku pt. „Bóg Cię kocha i ma dla Ciebie plan!” ks. Dudkiewicz porównuje rzeczywistość świata sportu do sytuacji egzystencjalnej człowieka, którego Bóg powołuje do „Drużyny Mistrzów”.

„Każdy właściciel klubu marzy, aby jego drużyna wygrywała. Aby to osiągnąć, trzeba nie tylko wymarzonego składu, trenera, ale także dobrego zaplecza” – wyjaśnia znany w Bielsku-Białej propagator jazdy na łyżwach, zawodnik Cieszyńsko-Jastrzębskiego Towarzystwa Hokejowego „Czarne Pantery”.

„Pan Bóg jest takim bogatym właścicielem klubu, który ma niesamowity stadion, sam staje się trenerem, który powołuje drużynę mistrzów. On powołuje każdego z nas do tego, byśmy spełniali szczególną misję. Realizujemy Boską taktykę, pełniąc nasze konkretne powołania, naszą życiową misję” – dodał 32-letni duchowny, który w ubiegłym roku założył Fundację Luce.

Film można zobaczyć na stronie Fundacji (www.luce.org.pl).

Fundacja Luce (Światło) z siedzibą w Bielsku-Białej kieruje się w swych działaniach trzema drogowskazami – żyć, kochać i nieść światło. W każdym z tych wymiarów zaplanowano konkretne działania. Fundacja prowadzi drużynę hokejową Luce oraz drużynę na rolkach, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koordynuje akcję „Bucik” i inne akcje charytatywne. Prowadzi centrum profilaktyki, konferencje, warsztaty i szkolenia, wydaje publikacje ewangelizacyjne. Zainicjowała nowatorskie zajęcia językowe „Z duszą na języki”.

Miejscem realizacji przyszłych planów ma być powstająca w Bielsku-Białej „Luce Arena” – ośrodek rekreacyjno-sportowy oraz konferencyjno-szkoleniowy. Ma być tu boisko wielofunkcyjne umożliwiające grę w futsal, hokej na rolkach czy badmintona, klatka na squasha i sala fitness, a także sala konferencyjna z salami warsztatów, biurem i kawiarnią.

rk / Bielsko-Biała

___________________________________
Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl