Beskid Żywiecki: „Ewangelizacja w Beskidach”

0
3021
Ewangelizacja w Beskidach
Ewangelizacja w Beskidach

Już czwartego lipca 2015 roku rusza trzecia edycja projektu „Ewangelizacja
w Beskidach”, której hasłem są słowa: Sursum Corda! Tradycyjnie, jak było to
w poprzednich latach, na każdą górę będziemy wyruszać małymi grupkami (rodzinnie,
ze wspólnotą), aby w samo południe na jej szczycie uczestniczyć w centrum wydarzenia, czyli w Eucharystii. Podczas homilii będziemy rozważać dzieła Boże ze Starego i Nowego Testamentu, które objawiały się na szczytach gór. A szczyty beskidzkie staną się: Górą Moria, Górą Horeb, Górą Synaj, Górą Karmel, Górą Tabor, Górą Błogosławieństw, Górą Golgotą i Górą Oliwną. Przed lub po Eucharystii będą organizowane różnego rodzaju dynamiki ewangelizacyjne, do których udziału będziemy zapraszać wszystkich chętnych.

Rozpoczynamy sobotnie pielgrzymowanie, zdobywając kolejno Górę Rysiankę, Wielką Rycerzową, Szyndzielnię, Babią Górę, Klimczok, Pilsko, Hrobaczą Łąkę i Wielką Raczę. Wspólna agapa z ogniskiem 22 sierpnia, zakończy nasze pielgrzymowanie.

Celem projektu jest wyjście w góry w piękny czas wspinaczki w atmosferze otwartości
i radości ze wspólnego przebywania ze sobą oraz wejście w doświadczenie wspólnej modlitwy.
Patronat nad „Ewangelizacją w Beskidach” objął J. E. Ks. Bp Roman Pindel ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Koordynatorem duchownym jest kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie o. Bogdan Kocańda OFMConv. Koordynatorzy świeccy to Joanna i Seweryn Mazurek, a wspólnotami odpowiedzialnymi za projekt są wspólnoty diecezji bielsko-żywieckiej.

Sobotnie spotkania to nie wszystko. Dla tych, którzy pragną więcej i z myślą również
o tych, co nie mogą chodzić po górach w poniedziałkowe wieczory w namiocie przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie będą organizowane spotkania pod hasłem: Wieczory w Chrystusie. I tak 6 lipca odbędzie się Wieczór Zawierzenia a następnie w kolejne poniedziałki wieczór: Słuchania, Adoracji, Nauczania, Uwielbienia, Błogosławieństw, Służby z Maryją i Wieczór Agape. Ufamy, że będzie to piękny czas wspólnej wspinaczki i radości z przebywania ze sobą oraz doświadczenia wspólnej modlitwy.
Spotkajmy się w Chrystusie na sobotnich górskich szlakach i w poniedziałki pod namiotem. Za wszelką życzliwość, modlitwę i współpracę z serca dziękujemy.

Koordynatorzy o. Bogdan Kocańda OFMConv, Joanna i Seweryn Mazurek

11427186_376623365864418_7014920305999696947_n