Benedykt XVI do Polaków: nowa ewangelizacja jest zadaniem nas wszystkich

0
1223

Nowa ewangelizacja jest zadaniem nas wszystkich, domaga się od nas wzrostu w gorliwości, odrodzenia życia sakramentalnego, powrotu do praktyk religijnych ze strony tych, którzy oddalili się od Kościoła, głoszenia orędzia Chrystusa wszystkim, którzy Go jeszcze nie znają – powiedział Benedykt XVI w niedzielę, pozdrawiając Polaków podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

W przemówieniu papież nawiązał do zakończonego dzisiaj rano XIII Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który od 7 bm. obradował na temat „Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej”. Ojciec Święty zapewnił także o swej pamięci i duchowej więzi z mieszkańcami Kuby, Jamajki, Haiti i Bahamów – ofiar huraganu “Sandy”.

Benedykt XVI pozdrowił pielgrzymów w kilku językach. Zwracając się do Polaków powiedział:

“Bracia i Siostry, dzisiaj rano zakończył się Synod Biskupów. Przypomniał on, że nowa ewangelizacja jest zadaniem nas wszystkich, domaga się od nas wzrostu w gorliwości, odrodzenia życia sakramentalnego, powrotu do praktyk religijnych ze strony tych, którzy oddalili się od Kościoła, głoszenia orędzia Chrystusa wszystkim, którzy Go jeszcze nie znają. Niech Boży Duch ożywi nasze serca mocą wiary, obudzi potrzebę trwania w bliskości z Bogiem. Na realizację tych ważnych zadań z serca wam błogosławię”.

Benedykt XVI zapewnił także o swej pamięci i duchowej więzi z mieszkańcami Kuby, Jamajki, Haiti i Bahamów – ofiar huraganu “Sandy”. Jednocześnie zachęcił wszystkich do modlitwy i solidarności, by ulżyć bólowi rodzin ofiar i pospieszyć z pomocą tysiącom poszkodowanych.

tom, st (KAI) / Watykan

___________________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl