Archidiecezjalny Kongres Nowej Ewangelizacji w Przemyślu

0
1588

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą propozycją organizowanego w Archidiecezji Przemyskiej Kongresu Nowej Ewangelizacji.

Wszystkie informacje znajdziecie na http://kongres.przemyska.eu/

_________________

BZdsNE

 

Organizatorami Kongresu jest Rada ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej – przewodniczący ks. Mariusz  Ryba (Moderator SNE św. Jakuba).

Pierwszy kongres ma na celu spojrzenie na rzeczywistość nowej ewangelizacji, na to jak poszczególne ruchy, stowarzyszenia czy parafie mogą się odnaleźć w tym dziele. Tam zostaną opracowane cele i działania – mówi ks. Mariusz Ryba, przewodniczący Rady i moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej.

Kapłan zauważa, że punktem wyjścia do nowej ewangelizacji jest Sobór Watykański II, podkreśla jednak, że ewangelizacja nie wynika z trudnej sytuacji w Kościele i świecie, ale z wiary i posłannictwa Jezusa Chrystusa.
Abp Józef Michalik w rozmowie z KAI wyraził przekonanie, że rada wypracuje program swojej działalności, ale podkreśla, że pierwszym zadaniem nowej ewangelizacji jest jeszcze lepsze wykonywanie dotychczasowych obowiązków duszpasterskich.

Nasza zwyczajna praca duszpasterska, jeśli będzie nieco lepiej i głębiej realizowana, to już będzie nowa ewangelizacja. W naszym przypadku i na to wskazywał także papież Benedykt XVI, ważną rzeczą jest byśmy to, co robimy, robili jeszcze lepiej – mówi abp Michalik.

pab / Przemyśl

_________________________________
Tekst pochodzi z serwisu www.kai.pl