15 czerwca w Łodzi odbędzie się wyjątkowe wydarzenie zatytułowane „BierzMówANie”. Jest ono adresowane do młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz do tych, którzy w tym roku do niego przystąpili. Serdecznie polecamy i zapraszamy!

Chciałbym was zaprosić na wydarzenie, które pokazuje co Bierzmowanie, może z człowiekiem uczynić” – mówi abp Grzegorz Ryś – “nie chodzi o to, żeby po prostu być wybierzmowanym, ale o to, by poddać się Duchowi Świętemu, tak jak poddali się Mu apostołowie tamtego dnia. Tamto poddanie się Duchowi świętemu sprawiło, że apostołowie otwarli drzwi wieczernika, w którym siedzieli, a zamknęli się tam ze strachu – dodaje.

Wydarzenie obędzie się na terenie kościoła oo. Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi, oraz na ulicy Piotrkowskiej.

Plan wydarzenia:

godz. 12:00 Rejestracja uczestników

godz. 13:00 Konferencja

godz. 14:00 Grupy zaangażowania

godz. 17:00 Posiłek

godz. 18:00 Msza pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia

godz. 19:00 Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa

godz. 20:30 Wyjście na ulicę Piotrkowską

godz. 21:00 Ewangelizacja

godz. 22:00 Zakończenie na Placu Wolności

Zapraszam, nie tylko tych, którzy są już po bierzmowaniu, ale także tych, którzy się do tego sakramentu przygotowują. Przyjdźcie, by doświadczyć tego, do czego przygotowuje was Duch Święty i do czego chce was używać! Przyjdźcie! Bardzo was zapraszam, byście jak apostołowie doświadczyli wspólnoty, oraz tego, że nie należy się bać i tego, że możecie się stać potężnym znakiem, którego my bardzo potrzebujemy, którego Kościół w Łodzi bardzo potrzebuje, którego ludzie potrzebują. Przyjdźcie! – apeluje łódzki pasterz.

WIĘCEJ INFORMACJI