ADVENTure – pierwsze rekolekcje w kościele i w sieci

0
1639
ADVENTure

Na „ADVENTure. Rekolekcje w Wielkim Mieście” zapraszają portal Stacja7.pl i archidiecezja warszawska – od 5 grudnia w sieci, a od 15 grudnia w kościele św. Anny w Warszawie.

„W rekolekcyjną podróż chcemy zabrać: wszystkich zabieganych, wiecznie spóźnionych, zapracowanych, nieco pogubionych. Pragniemy zwrócić uwagę na to, by – jak mówi kard. Kazimierz Nycz – adwent wydarzył się w życiu każdego człowieka” – zachęca Aneta Liberacka, dyrektor portalu Stacja7.pl, który wraz z archidiecezją warszawską współorganizuje rekolekcje adwentowe „ADVENTure. Rekolekcje w Wielkim Mieście”.

Od 5 grudnia na portalu Stacja7.pl codziennie będzie publikowany 3-minutowy odcinek rekolekcji. Do poprowadzenia rozważań redakcja zaprosiła dziennikarzy oraz osoby duchowne. „Droga każdego z bohaterów była nagrana w innym zaskakującym miejscu, a głosu zapowiadającego kolejne stacje „metra” użyczył lektor Maciej Gudowski, którego usłyszymy na stacjach II linii Metra Warszawskiego” – informuje Liberacka.

Pierwszy odcinek poprowadzi popularny muzyk MALEO. Zabierze w podróż z Janem Chrzcicielem. Dziennikarz TVN-u Marek Nowicki wraz z żoną Małgorzatą poprowadzą wspólną drogą z Elżbietą i Zachariaszem. S. Judyta Pudełko, biblistka i przewodniczka po Ziemi Świętej pokaże drogę Maryi, która uczy uwielbienia i pokory. Marek Zając z TVP zaprosi w podróż ze św. Józefem. Tomasz Rożek z „Gościa Niedzielnego” idąc tropem biblijnych Mędrców udowodni, że wiara jest mocniejsza od nauki.

„21 odcinków, 5 różnych biblijnych dróg, jeden cel – w ten adwent chcemy zbliżyć się do Jezusa” – przekonują organizatorzy.

Rekolekcje na portalu Stacja7.pl to tylko część wydarzenia. Od 15 do 21 grudnia prowadzący wygłoszą specjalne konferencje w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Ostatni dzień rekolekcji poprowadzi kard. Kazimierz Nycz. „Jak zachęca papież Franciszek: wyjdźmy poza mury kościoła! Zróbmy w Polsce raban!” – apeluje Aneta Liberacka.

Rekolekcjom ADVENTure towarzyszy wydarzenia na Facebooku, w którym już dzisiaj udział potwierdziło prawie 3 tysiące osób oraz specjalna strona www.adventure.stacja7.pl, na której można zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia o kolejnych odcinkach rekolekcji.

Patronat medialny nad rekolekcjami ADVENTure objęły: TVP, KAI, „Gość Niedzielny”, wiara.pl, „Niedziela” i Radio Plus Warszawa.

pra / Warszawa

___________________________________
Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl