Podczas porannej Eucharystii w kaplicy domu biskupiego abp Grzegorz Ryś komentując dzisiejszą Liturgię Słowa, mówił: Jak czytać tę obietnicę, że żadne niemowlę nie umrze po kilku dniach, kiedy żyjemy w czasach, w których niemowlęta nie dożywają narodzin? To Słowo mówi, że nie dożyć stu lat będzie znakiem przekleństwa, a ilu ludzi wczoraj zmarło z powodu koronawirusa…? Jak czytać takie Słowo? (por. Iz 65, 17-21)

Wszystkie obietnice Boże spełniają się w Jezusie Chrystusie. W Nim Bóg spełnia każdą obietnicę bardziej, piękniej, doskonalej niż my odbieramy to w pierwszej chwili. W Chrystusie spełnia się obietnica Izajasza o nowym niebie i nowej ziemi. Jej spełnienie nie zależy od poziomu medycyny, ale przez nas jest ona czytana w zależności od poziomu naszej wiary.

Życie wydaje się nam kruche, ale w Jezusie Chrystusie każde dobro trwa wiecznie. Wszędzie tam, gdzie dopuścimy Chrystusa, tam nastaje nowe niebo i nowa ziemie i życie, które jest wieczne. To nie znaczy, że ono jest nieskończone, ale że jest jakościowo inne, ponieważ dzieje się w Bogu.

Jezus miał do dania urzędnikowi królewskiemu znacznie więcej niż to, o co prosił. Tak jest też z nami.

_____________________

Foto: archidiecezja.lodz.pl