„Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi, że to czy świat uwierzy nie zależy od tego, co potrafimy zrobić, ale od tego kim jesteśmy. Świat patrząc na to, kim jesteśmy uwierzy ,że Ojciec posłał Jezusa i uwierzy że Bóg jest tym, który kocha”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy Św. sprawowanej w Archikatedrze Łódzkiej VII czwartek Wielkanocny.

W swoim słowie Ksiądz Arcybiskup wyznał, że zawsze go porusza modlitwa arcykapłańska Jezusa, która przedstawiona jest w dzisiejszej Ewangelii, bo Jezus w tej modlitwie modli się za każdego z nas. „Ta modlitwa jest poruszająca, ale zauważmy, że jest też dyscyplinująca. Trzeba spróbować się otworzyć na ten dar o który Jezus dla nas prosi, tym bardziej, że od tego zależy czy świat uwierzy czy nie. Ta modlitwa prześwietla nasze myślenie o ewangelizacji”- mówił Abp Ryś.

Kaznodzieja pytał dalej co powinniśmy zrobić, aby świat uwierzył? Zwrócił uwagę, że szukamy nowych środków przekazania prawd ewangelicznych, piszemy różne programy duszpasterskie, zastanawiamy się jak sprawić, aby ludzi wrócili do świątyń po epidemii. „Jezus mówi, że to czy świat uwierzy nie zależy od tego, co potrafimy zrobić, ale od tego kim jesteśmy. Świat patrząc na to, kim jesteśmy uwierzy ,że Ojciec posłał Jezusa i uwierzy że Bóg jest tym, który kocha. To kim jesteśmy jest ważne nie tylko indywidualnie, ale liczy się to, kim jesteśmy razem. Świat nie uwierzy jeśli nasza ewangelizacja polega na tym, że ścigamy się ze sobą”- zauważył Metropolita Łódzki.

Na zakończenie homilii Abp Ryś zaznaczył, że „jeśli nie będziemy jedno, to świat nie uwierzy i to będzie nasza wina.”

_______________________

Źródło: archidiecezja.lodz.pl