Abp Ryś: Bóg jest konsekwentny!

0
358

O Bogu, który jest konsekwentny w swoim działaniu i miłości mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy domu biskupiego.

Dzisiejsza Ewangelia pokazuje nam, że Pan Bóg jest konsekwentny. „To nie jest tak, że ponieważ arcykapłani nie przyjęli Jana, to Jezus się na nich obrazi i nie będzie z nimi rozmawiał. Tylko pokazuje pewną konsekwencję działania Boga. Do spotkania z Jezusem idzie się przez spotkanie z Janem. Nie wysłuchali tego co miał do powiedzenia Jan. To nie Bogu brakuje konsekwencji tylko im”- mówił arcybiskup.

Dalej Metropolita pytał, czy to nasze oczekiwanie i chęć spotkania, którą deklarujemy w Adwencie jest rzeczywista czy udawana? „Bóg jest konsekwentny i pokazuje nam wierną miłość. Czasem pokazuje nam ją milczeniem, tak jak Jezus w dzisiejszej Ewangelii. To milczenie jest milczeniem miłości, a nie że Pan Bóg się obraził. To jest milczenie miłości: jeszcze nie przetrawiliście wcześniejszego słowa, po co wam następne. To jest taka miłość, która ma na celu naszą przemianę i naszą konsekwencje wobec Boga. Bóg jest konsekwentny i obydwa dzisiejsze teksty to pokazują. Ta konsekwencja jest wierną miłością Boga do człowieka i do takiej konsekwencji i wierności nas wzywa.”

_______________________

Źródło: archidiecezja.lodz.pl