W piątek 24 czerwca Krakowska Żegluga Pasażerska oraz Radio nowohuckie.PL zapraszają na rejs ewangelizacyjny po Wiśle. Spotkanie z cyklu „Kerygmat Miłosierdzia na Barce” poprowadzi abp Henryk Hoser SAC, ordynariusz warszawsko-praski.

Prelegent, który jest pallotynem, lekarzem i Przewodniczącym Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. Pełnił również funkcję sekretarza pomocniczego watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i przewodniczącego Papieskich Dzieł Misyjnych. Jego dewizą biskupią są słowa: Maior est Deus – Bóg jest większy.

Jak powiedział na kanale YouTube radia nowohuckie.PL, współorganizatora wydarzenia, jego katecheza o miłosierdziu będzie dotykać tematu rodziny. „Będziemy się zastanawiać jak świadczyć miłosierdzie w rodzinie. Co to znaczy przeżywać miłosierdzie w rodzinie” – zapowiedział abp Hoser.

Spotkanie rozpocznie się 24 czerwca o godz. 19.00 na statku „Nimfa” pod Wawelem, obok Mostu Grunwaldzkiego. Zgłoszenia są przyjmowane na stronie Radia Nowohuckie.PL

Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. W przypadku braku wolnych miejsc na barce, spotkania można będzie wysłuchać za pośrednictwem internetowego radia nowohuckie.PL.