Rekolekcje dla kapłanów

0
2925

 

Zapraszam Kapłanów na rekolekcje charyzmatyczne organizowane z okazji Jubileuszu Miłosierdzia i 1050 rocznicy Chrztu Polski. W ramach tygodnia ewangelizacyjnego, który w diecezji gnieźnieńskiej odbywa się pod hasłem „Idźcie i czyńcie uczniów” odbywają się kapłańskie rekolekcje.

Rekolekcje dla kapłanów zostały zaplanowane w dwóch terminach:

– dla Księży Proboszczów i innych kapłanów w dniach 10-11 maja 2016 r. (wt/śr)

– dla Księży Wikariuszy Kapłanów w dniach 12-13 maja 2016 r. (cz/pt).

Obie tury rekolekcji odbędą się w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Rozpoczęcie o godz. 10:00, a zakończenie ok. 21. W planie rekolekcji są dwie konferencje pierwszego dnia i trzy konferencje drugiego dnia, w przerwie kawa z ciastem, obiad, ciepła kolacja oraz Msza Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu. Niestety nie mamy możliwości udzielenia noclegów w seminarium ze względu na odbywające się remonty, dlatego nie planujemy noclegów, jednakże w razie potrzeby można skontaktować się z siostrami pallotynkami (614264648). Na cenę organizacji rekolekcji składa się pokrycie kosztów posiłków (70 zł płatne przy wejściu) oraz ofiara dla ojców rekolekcjonistów według hojności serca

Prowadzącymi rekolekcje będą ojcowie Enrique Porcu i Antonello Cadeddu – założyciele wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Prowadzili oni już wiele takich rekolekcji, z bardzo dobrym odzewem wśród kapłanów. Ojcowie pochodzą z Sardynii, mają ponad 30 lat kapłaństwa, żyją z ubogimi w slumsach São Paolo w Brazylii. W roku 2000 założyli stowarzyszenie „Przymierze Miłosierdzia”, które obecnie istnieje w 36 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi oraz ewangelizacja.

„Polska ma bardzo ważne zadanie do spełnienia, zazdroszczę wam! Wy Polacy macie wielką odpowiedzialność wobec Europy i świata. Ta odpowiedzialność to głoszenie orędzia o Bożym Miłosierdziu. Nie bez przyczyny to właśnie z Polski wywodzą się św. s. Faustyna i św. Jan Paweł II – główni propagatorzy kultu Bożego Miłosierdzia. Gdy byłem w Polsce po raz pierwszy, zobaczyłem w wizji Jezusa Miłosiernego, który stąd, z Polski wylewał ze swego serca promienie miłosierdzia na całą Europę – mówił misjonarz. – Widziałem także stygmaty św. o. Pio, z których wypływała krew – ciągnął dalej. – Bóg chce wylewać swoje miłosierdzie na Europę” o. Antonello Cadeddu.

Zapisy na www.forumewangelizacyjne.pl