Pod hasłem „Zatańcz dla miłosierdzia!” 16 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się flash mob, który organizują wrocławscy wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. Wspólne bicie rekordu w tańcu uwielbienia zakończy peregrynację Symboli ŚDM w archidiecezji wrocławskiej.

„Na zakończenie peregrynacji chcemy wyrazić nasze dziękczynienie za nią i za wszystkie cuda, które Pan Bóg zdziałał i zdziała w naszym życiu. Chcemy uwielbić Pana Boga tańcem, roztańczyć cały Wrocław!” – powiedziała Magda, jednak z wolontariuszek Sekcji Peregrynacji Symboli ŚDM. Jak dodała, w ten sposób młodzi chcą się też przygotowywać do lipcowych Dni w Diecezjach, podczas których również będą modlić się tańcem.

Flash mob noszący nazwę „Zatańcz dla miłosierdzia!” rozpocznie się o godz. 15.20 przy Kościele św. Idziego na Ostrowie Tumskim. Oprócz bicia rekordu tanecznego przy hymnie ŚDM „Błogosławieni miłosierni” przewidziano również tańce lednickie. Uczestników poprowadzą wodzireje z Dolnośląskiego Bractwa Wodzirejów „Freak Frak” oraz wrocławscy wolontariusze ŚDM.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do tłumnego przybywania, by w gronie rodziny i znajomych uwielbiać Boga tańcem. Zapewniają przy tym o świetnej zabawie. „Nie bądźcie sztywniakami, pokażcie, że Wrocław też potrafi zrobić coś wielkiego w Roku Miłosierdzia” – zaapelowała Kaja z wrocławskiej Sekcji Peregrynacji Symboli ŚDM. Według szacunków organizatorów we flash mobie ma wziąć udział 500 osób.

Taniec miłosierdzia zakończy się ok. godz. 16.15. W ostatni dzień pobytu Symboli ŚDM we Wrocławiu zorganizowane zostanie także oratorium słowno-muzyczne „Miłość ponad wszystko”. O 18.30 w katedrze odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego. Po niej wystąpią zespoły N.O.E. i Gate of Heaven. Po Apelu Jasnogórskim każdy będzie miał jeszcze możliwość osobistej modlitwy przy Symbolach ŚDM.

____________________
Źródło: ekai.pl | luk
Foto: blacklemag.com