Pierwsze w Polsce spotkanie informatyków, elektroników i grafików, którzy w kilkuosobowych zespołach będą tworzyć aplikacje, urządzenia czy grafiki organizuje 9 kwietnia Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” w Krakowie. Podczas 24-godzinnego wydarzenia powstawać będą projekty związane z wiarą i z Kościołem.

„HackaTheon to 24-godzinne spotkanie informatyków, elektroników i grafików, którzy w maksymalnie czteroosobowych zespołach będą tworzyć m.in. aplikacje, urządzenia czy grafiki. To, co wyjątkowe w tym hackathonie to jego temat – wszystko, nad czym będziemy pracować związane będzie z naszą wiarą i z Kościołem” – piszą organizatorzy, Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” w Krakowie.

Wydarzenie jest dedykowane obecnym i byłym członkom Duszpasterstwa oraz wszystkim studentom i osobom w wieku do 30 lat. W jego ramach uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszy projekt. Jury oceni m.in. związek projektu z tematyką HackaTheonu, pomysł, jego użyteczność, estetykę wykonania, stopień realizacji i prezentację końcową.

Jak wskazują sami członkowie duszpasterstwa: „idea wydarzenia zrodziła się z refleksji nad naszymi talentami. Jako studenci informatyki i elektrotechniki oraz osoby mocno zaangażowane we wspólnotę, pytaliśmy się siebie: Jak rozwijamy nasze umiejętności? Czy przynoszą one innym korzyść, nie finansową, ale taką opartą na głębszych wartościach? Stąd, aby połączyć, z jednej strony naszą wiarę, a z drugiej nasze talenty, zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce katolicki hackathon”.

„Jeśli ciągle chodzą wam po głowie pomysły na »katoaplikacje« albo po prostu macie wolny weekend, który chcecie spędzić ciekawie, kreatywnie i w dobrym towarzystwie to jest to idealna okazja” – zachęcają „Beczkowicze” do udziału w sobotniej imprezie.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wpisać się na listę za pomocą strony internetowej: hackatheon.pl. Koszt udziału to 10 zł. Ilość miejsc jest ograniczona.

________________________
Źródło: ekai.pl | mip, dominikanie.pl
Foto: acpublico.com