Projekt Młodzi i Miłosierdzie

0
2437

W połowie marca w Tauron Arenie Kraków odbędzie się widowisko kulturalno-edukacyjne dla młodzieży z Krakowa i okolic pod hasłem “Projekt M&M”.

Członkowie Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, który jest organizatorem tego wydarzenia mówią, że będzie to coś więcej niż tylko przedstawienie, ale prawdziwe spotkanie z Miłosierdziem.

Projekt M&M czyli Młodzi i Miłosierdzie to spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, w którym mowa będzie o miłosierdziu dla młodych i o udziale młodych w miłosierdziu.

Każdego dnia – 15 i 16 marca 2016 roku – odpowiednio gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zaproszeni będą do uczestnictwa w wydarzeniu, w czasie którego będą nie tylko widzami, ale w którym mogą wziąć także czynny udział.

Organizatorzy spodziewają się ok. 10 tys. uczestników każdego dnia. Projekt M&M składać się będzie z dwóch części. Pierwsza – teoretyczna – zaprosi do dostrzeżenia Miłosierdzia, druga zaś skoncentrowana będzie wokół przejścia przez specjalnie na tę okazję przygotowaną Bramę Miłosierdzia i osobistego zaangażowania w przyjęcie Miłosierdzia.

Spotkaniu towarzyszyć będą występny, świadectwa zaproszonych gości oraz prezentacje muzyczne i taneczne. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Kardynał Dziwisz – Metropolita Krakowski, Abp Rino Fisichella – Przewodniczący Papieskiej rady ds. Nowej Ewangelizacji i Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa.

Organizatorem spotkania jest Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. – Młodzież z całego świata swój Jubileusz przeżywać będzie w czasie ŚDM. Ważne jest, żeby się nie zgubić w całym natłoku przygotowań, ale samemu doświadczyć, czym jest miłosierdzie. Mamy na to szansę w czasie „Projektu M&M” – mówi bp Grzegorz Ryś, który odpowiada za wydarzenie.
Więcej informacji na www.mlodziimilosierdzie.pl