W Bulli MISERICORDIAE VULTUS papież poprosił, aby w każdej diecezji w piątek i sobotę poprzedzającą Niedzielę Laetare (4-5 marca 2016 r.) zorganizować wydarzenie 24 h dla Pana, którego pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku.

Inicjatywa 24 godziny dla Pana, którą będziemy przeżywać w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu, powinna zostać rozpropagowana w diecezjach. Wiele osób powraca do Sakramentu Pojednania, a wśród nich wiele osób młodych, którzy w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu.

Z przekonaniem na nowo kładziemy w centrum Sakrament Pojednania, ponieważ pozwala dotknąć nam wielkość miłosierdzia. Będzie to dla każdego penitenta źródłem prawdziwego pokoju wewnętrznego. Nie zmęczy mnie nigdy powtarzanie, żeby spowiednicy stali się prawdziwym znakiem miłosierdzia Ojca. Każdy spowiednik powinien przyjmować wiernych jak ojciec z przypowieści o marnotrawnym synu: to ojciec, który wybiega na spotkanie syna, pomimo, że ten ostatni roztrwonił majątek. Spowiednicy są wezwani, aby objąć skruszonego syna, który wraca do domu i by wyrazić radość do drugiego syna, który pozostał na zewnątrz i jest niezdolny do radości. Spowiednicy są wezwani do tego, aby byli zawsze i wszędzie, w każdej sytuacji i pomimo wszystko, znakiem prymatu miłosierdzia.

Franciszek Papież, Bulla MISERICORDIAE VULTUS, 11.04.2015 r.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

mic582osierni-jak-ojciec

 

Jedną z diecezji, która podejmuje tę inicjatywę jest Archidiecezja Krakowska, gdzie w czterech Kościołach sprawowany będzie Sakrament Pokuty i Pojednania przez całą piątkową noc aż do wieczora w sobotę (4-5 marca 2016r.). Szczegóły tego wydarzenia na stronie : 24hdlapana.pl

Bp Grzegorz Ryś – Przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji zachęca środowiska ewangelizacyjne do aktywnego włączenia się w tę inicjatywę.

Tytułem do radości przed niedzielą laetare (niedzielą radości) jest to, że Kościół jest wyswobodzony z grzechu. Ma to być znak, że pojednanie to najważniejsze wydarzenie. Jesteśmy grzeszni, ale też pojednani z Bogiem! Dlatego w inicjatywie 24 godziny dla Pana ważny jest udział wspólnot ewangelizujących, aby towarzyszyć ludziom, którzy mogliby w tym czasie przystąpić do spowiedzi. Potrzeba dużej ilości spowiedników i wstawienników.

Bp Grzegorz Ryś, Spotkanie Ruchów Katolickich,  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, 17.10.2015 r.

Gorąco zachęcamy wszystkie diecezje w Polsce do podjęcia zaproszenia skierowanego przez papieża Franciszka, by w jedności wspólnoty Kościoła pomóc i stworzyć możliwość spotkania z Miłosierdziem tym, którzy go najbardziej potrzebują.

milosierni_jak_ojciec

Pod patronatem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji ukazał się „Dodatek duszpasterski – Miłosierni jak Ojciec”, który pomoże w zorganizowaniu i przeprowadzeniu inicjatywy 24 h dla Pana.

ZOBACZ