Eucharystia, modlitwa uwielbienia i konferencja towarzyszyły Wieczorowi Miłosierdzia, który w czwartkowy wieczór 18 lutego odbył się w Katowicach w kaplicy Centrum Handlowego Silesia City Center.

W konferencji rozpoczynającej spotkanie, redaktor Gościa Niedzielnego Franciszek Kucharczyk powiedział, że podstawową przyczyna nieszczęść jest brak ufności. Jego zdaniem Bóg skupia naszą uwagę na tajemnicy miłosierdzia, ponieważ jest ona odwrotna do sytuacji grzechu, kiedy człowiek mówi Bogu „nie ufam Ci”. Zaufanie Bogu różni się od zaufania światu. Jeśli ufamy Bogu, on będzie z nami cały czas, bez względu na to, przez jakie trudności przechodzimy.

Homilię w czasie Eucharystii wygłosił ks. Bogdan Kania – moderator ds. Nowej Ewangelizacji w archidiecezji katowickiej. Zapytał uczestników liturgii, czy byli kiedyś w sytuacji, że prosili o coś Boga, a On tego nie spełnił? Komentując czytania mszalne mówił, o modlitwie prośby, która zakłada stanięcie w prawdzie przed Bogiem. Jego zdaniem dopiero wtedy możemy doświadczyć Bożego miłosierdzia. „Bóg zrobił dla nas wszystko. Teraz czas na nas.” – kontynuował ks. Kania.

Spotkanie zakończyło się modlitwą uwielbienia. Wieczór Miłosierdzia był kolejnym dziełem modlitewnym zorganizowanym przez wspólnoty Nowej Ewangelizacji diecezji katowickiej. Inne inicjatywy ewangelizacyjne to m.in. Mariacka Bless Night i Noc Konfesjonałów.