O Sakramencie Pokuty i Pojednania oraz Misjonarzach Miłosierdzia rozmawiają ks. Michał Olszewski SCJ, ks. Artur Godnarski oraz o Michał Legan OSPPE. Zapraszamy do wysłuchania całości audycji w Radio Profeto.pl

 

SŁUCHAJ

Misjonarze Miłosierdzia pierwsze co powinni zrobić, to głosić Słowo Boże, dlatego że tylko słuchanie Słowa, które jest pełne przesłania o miłosiernej miłości Ojca może spowodować reakcję w człowieku, że zechce coś zmienić w swoim życiu  – mówi ks. Artur Godnarski, Sekretarz Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz Pasterz Wspólnoty św. Tymoteusza. Nie jest możliwe, by orędzie miłosierdzia rozchodziło się tylko poprzez sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania, który często jest sprawowany w bardzo dużym pośpiechu – on wymaga naprawdę bardzo dużej przebudowy od naszej strony, od strony księży.

Zdaniem ks. Godnarskiego przed Misjonarzami Miłosierdzia, ale także przed każdym księdzem stoi zadanie, by uczynić Sakrament Pokuty i Pojednania miejscem ewangelizacji.  Rytuał tego sakramentu przewiduje takie miejsce, gdzie spowiednik czyta z penitentem Słowo Boże i wyjaśnia je.

O. Michał Legan OSPPE zauważa, że papież Franciszek, posyłając Misjonarzy Miłosierdzia zażądał od nich odnowy wizji spowiadania się i spowiadania innych, bo zażądał, by wobec penitentów zachowywali się jak troskliwa matka.