3. Exodus Młodych – rozpoczyna się spotkanie młodzieży diecezji zamojsko-lubaczowskiej

0
1643

Na pole namiotowe w Zwierzyńcu zjeżdżają się już pierwsi uczestnicy 3. Exodusu Młodych. Po południu rozpocznie się tam czterodniowe spotkanie młodzieży diecezji zamojsko-lubaczowskiej pod hasłem „Wybieram miłość”. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu około tysiąca młodych ludzi.

W gronie tym będą gimnazjaliści, licealiści i – jak podkreśla organizator ks. Jarosław Kędra – wszyscy, którzy czują się młodzi. Co roku przyjeżdża coraz więcej uczestników. W tym roku, Exodus Młodych odbędzie się w dniach 21-24 sierpnia.

Dla młodych, uczestnictwo w spotkaniu, jest nieraz przełomowym momentem w życiu, gdzie mogą „dotknąć” Pana Boga czy znaleźć rozwiązanie dla swoich kłopotów. Poprzez warsztaty, koncerty, konferencje mogą rozwinąć się zarówno w sferze duchowej, jak też intelektualnej – opowiadają duszpasterze.

– Kto lubi koncerty – będzie zespół Luxtorpeda, zaplanowaliśmy różne warsztaty tematyczne m.in. filmowe, a nawet nocną adorację. Propozycji jest bardzo dużo, każdy będzie mógł dla siebie coś znaleźć – dodaje ks. Kędra.

Gościem specjalnym 3. Exodusu Młodych będzie ks. Piotr Pawlukiewicz, ceniony przez młodzież kaznodzieja. Przyjedzie także Sylwester Laskowski, który będzie mówił do młodych o miłości i małżeństwie oraz kapucyn br. Paweł Teperski, który pomoże młodzieży przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania.

Młodzież odwiedzą także biskupi: Marian Rojek i Mariusz Leszczyński.

Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ma swoją stronę internetową pod adresem: http://exodusmlodych.pl/

awo / Zwierzyniec

____________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl