24 godziny dla Pana – zachęcamy do udziału w papieskiej inicjatywie

0
1505

W piątek 29 marca 2019 r. o godzinie 17.00 w Bazylice św. Piotra papież Franciszek będzie przewodniczył celebracji pokutnej na otwarcie tradycyjnej inicjatywy „24 godziny dla Pana”, promowanej na całym świecie przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

W swojej szóstej edycji inicjatywa modlitwy i refleksji ma za motto zdanie zaczerpnięte z Ewangelii Jana: Nie potępiam cię (J 8, 11). W tym dniu, który będzie naznaczony modlitwą adoracji eucharystycznej, refleksją i zaproszeniem do osobistego nawrócenia, papież proponuje kontemplować obraz Jezusa, który w przeciwieństwie do tłumu zgromadzonego, aby sądzić i potępiać, ofiarowuje swoje nieskończone Miłosierdzie jako okazja do łaski i nowego życia.

Ponadto, dla wszystkich diecezji, parafii, wspólnot religijnych, sanktuariów, ruchów, stowarzyszeń świeckich i realiów nowej ewangelizacji, możliwe jest zgłaszanie udziału na stronie internetowej dykasterii ds. Nowej Ewangelizacji (www.pcpne.va) poprzez dedykowany moduł głównych inicjatyw dotyczących „24 godzin dla Pana ”.