Wczoraj wieczorem wolontariusze Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji uczestniczyli w Eucharystii w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, a Słowo Boże wygłosił bp Damian Muskus. W homilii zwrócił się do młodzieży:

Na początek waszej posługi w czasie ŚDM słyszymy słowa, które są sercem Dobrej Nowiny – Jezus wyznaje nam swoją miłość, nazywa przyjaciółmi i obiecuje dar radości, której źródłem jest trwanie w miłości Boga i dzielenie się nią z braćmi.

Jezus wybrał was i umiłował. Popatrzył na was z miłością, zanim wy wybraliście Jego. Jesteśmy świadomi, że nasza miłość jest ułomna i potrafi zadawać ból. Jesteśmy skłonni oddawać serca podróbkom miłości, które podsuwa nam świat. Często mamy problem z dawaniem i przyjęciem miłości.

Jezus zaprasza – miłujcie się wzajemnie tak, jak ja was umiłowałem. To nie jest miłość, którą można odnaleźć w sobie z samego siebie, ale to miłość pochodząca od Ojca, która oddaje życie nie koniecznie w akcie męczeństwa, ale w codziennych sytuacjach. Jezus pragnie byśmy kochali innych Jego miłością – do końca. Budowanie cywilizacji miłości zaczyna się od konkretu, zwyczajności wśród naszych bliskich, których spotykamy na co dzień i mamy na wyciągnięcie ręki.

Wejdźcie na drogę prawdziwej miłości. Rozpoznajcie ją w oczach Pana, który patrzy na was z miłością. Będziecie jej doświadczać w spotkaniach z braćmi w czasie ewangelizacji. Jeśli mu na to pozwolicie, Jego miłość otworzy wasze serca dla braci.

Służcie innym z entuzjazmem i radością. Dla tego świata umęczonego przemocą wasza obecność tu w Krakowie jest bardzo wymownym znakiem. Nasza ziemia jest złakniona pokoju i nadziei. Wy zebrani tu razem mówicie światu, że wszyscy jesteśmy w ręku miłującego Boga. Mimo że wielu mówiło, że trzeba się bać przyjazdu do Krakowa, wy jesteście tutaj znakiem, że nie trzeba się lękać, gdy ufa się Bogu.

Kościół dziękuje wam dzisiaj za gotowość rozpoznawania miłującego Boga w służbie drugiemu człowiekowi. Zostawiliście swoje sprawy i przyjechaliście tutaj, by razem z nami budować dzieło Światowych Dni Młodzieży. W trudzie zmagania ewangelizacyjnego, ale i w radości spotkania z drugim człowiekiem doświadczycie miłosierdzia Bożego. Wypełniajcie ulice i place naszego miasta radością Ewangelii. Jesteście świadkami miłości i przyjaźni z Jezusem, który nas pierwszy umiłował.