„Uratuj świętego” – rozpoczęła się 9-dniowa modlitwa w intencji dzieci nienarodzonych

0
2456

Pod hasłem „Życie jest piękne” rozpoczęła się tegoroczna akcja „Uratuj świętego” polegająca na modlitwie przez 9 dni w intencji dzieci nienarodzonych a zagrożonych aborcją. Organizatorzy chcą w ten sposób pobudzić do refleksji nad świętością życia ludzkiego.

Do akcji włączyło się wiele wspólnot w kraju, wśród nich parafia Najświętszego Serca Jezusowego na radomskich Glinicach. Inicjatywa wyszła od Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. – W ramach przygotowania do Dnia Świętości Życia postanowiliśmy włączyć się czynnie w tę akcję razem jako wspólnota parafialna. Za aprobatą naszego proboszcza ks. Romana Adamczyka po Mszy św. wieczornej, która jest odprawiana o godz. 18.00, codziennie przez 9 dni będziemy wspólnie modlili się w intencji dzieci nienarodzonych – mówi Grażyna Bednarczyk.

Ponadto 26 marca podczas Mszy św. będzie można w uroczystej procesji złożyć swój dar Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Grażyna Bednarczyk dodaje, że dla wszystkich oazowiczów inspiracją do posługi na rzecz życia są słowa bł. Jana Pawła II: “Oddajcie się w służbę życia, a nie śmierci. Czynienie zamachu na nienarodzone życie na jakimkolwiek etapie poczęcia jest podkopywaniem całości porządku moralnego stojącego na straży ludzkiego dobra. Obrona nienaruszalności nienarodzonego życia jest częścią obrony praw i ludzkiej godności. Miłujcie życie, życie własne i innych”. – Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy tak samo jak my, pragną ratować życie dzieci jeszcze nienarodzonych – zachęciła Grażyna Bednarczyk.

Akcja “Uratuj Świętego” to inicjatywa, która powstała w 2009 roku wokół Portalu Młodych PokolenieJP2.pl. Jest odpowiedzią na potrzebę modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją. Istotą akcji (nowenny) jest codzienna modlitwa w dniach jej trwania.

Tegoroczna – czwarta edycja akcji – przebiegać będzie od 18 do 26 marca i zakończy się obchodami Dnia Świętości Życia. Aby włączyć się do akcji wystarczy odmawiać codziennie koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ci, którzy mają taką możliwość – mogą zarejestrować się na stronie internetowej akcji (www.uratujswietego.pl), by dołączyć do społeczności “bohaterów życia”.

rm / Radom

______________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl