Relacja z ewangelizacji w Częstochowie

0
934

Kilka dni temu informowaliśmy o akcji ewangelizacyjnej przygotowywanej w Częstochowie przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej. Dziś publikujemy treść relacji z tego wydarzenia, nadesłanej do nas przez Organizatorów.
___________________
BZdsNE

 

W dniu 17 maja  2013 r. rozpoczęły się oficjalnie Juwenalia w Częstochowie. O godz. 12.00 miał miejsce korowód, w którym uczestniczyła po raz pierwszy młodzież KSM oraz sympatycy. Na czele korowodu niesiono flagi ewangelizacyjne z napisami – Jezus; Bóg jest Miłością; Alleluja; Jezus Żyje; Bóg Cię kocha.

Organizatorzy i prowadzący Juwenalia z wielkim entuzjazmem powitali młodzież KSM. Pojawił się okrzyk: „Jezus jest dzisiaj naszym najważniejszym Gościem”.  W czasie korowodu ewangelizatorzy mieli możliwość rozmawiać i dzielić się doświadczeniem wiary.

O godz. 15.00 zgromadziliśmy się (ok. 50 osób) w kościele akademickim św. Ireneusza w Częstochowie, na wspólnej modlitwie koronką do Bożego Miłosierdzia. Zawierzyliśmy ten czas, studentów oraz nas samych Jezusowi. Następnie w grupach udaliśmy się do miasteczka akademickiego, by „wmieszać się w tłum”. Po odczytaniu programu Juwenaliów z głośników wybrzmiała piosenka „Shout praise”, a następnie pojawiły się osoby z flagami i bębniarze. Rozpoczął się God’smob – rodzaj ewangelizacyjno-tanecznego flashmoba. Około 40 osób zatańczyło układ wśród studentów zgromadzonych w miasteczku akademickim. Chcieliśmy w ten sposób dać świadectwo naszej wiary w żywą obecność Boga w naszym życiu! Na chwałę Naszego Boga!

Niewątpliwie God’smob zainteresował studentów. Niektórzy próbowali się nawet włączyć. Na koniec otrzymaliśmy brawa. Następnie ze sceny mówiliśmy o wydarzeniu ewangelizacyjnym „Poczuj smak Prawdy”, które będzie miało miejsce w rejonach naszej archidiecezji w dniach 8-9 czerwca oraz o „Rio in Częstochowa”, które będzie odbywać się w dniach 23-28 lipca w Częstochowie.

Czuliśmy niedosyt, więc jeszcze raz zatańczyliśmy na chwałę Jezusa, po czym każdy rozdawał wodę mineralną „Poczuj smak Prawdy” z informacjami o wspomnianych wyżej wydarzeniach. Był to czas na rozmowę ze studentami i dzielenie się doświadczeniem wiary.
Wróciliśmy pełni radości do kościoła, by podziękować Jezusowi, że mogliśmy Go chwalić. Chwała Panu!

Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej