„Antydepresanty”: inicjatywa ewangelizacyjna w archidiecezji częstochowskiej

0
1040

„Antydepresanty”, czyli pudełko jak na leki antydepresyjne, w którym znajduje się różaniec, obrazek Jezusa Miłosiernego wraz z modlitwą zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu oraz ulotka, która wyjaśnia jak „lek” stosować, to inicjatywa ewangelizacyjna, która została zrealizowana przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji archidiecezji częstochowskiej.
Specjalne ewangelizacyjne „Antydepresanty” rozdawane były uczestnikom spotkań ewangelizacyjnych w Częstochowie, Wieluniu i Zawierciu. Przygotowane zostało 5 tys. sztuk „Antydepresantów”.

Jak podkreśla Agnieszka Armacińska, rzecznik prasowy Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji, „jest to jeden ze sposobów na promowanie modlitwy różańcowej i Koronki do Miłosierdzia Bożego, stosowany przez szkoły nowej ewangelizacji. My wybraliśmy nazwę: „Antydepresanty”, gdyż mamy świadomość jak wielka liczba osób choruje na depresję”.

„Osoby odpowiedzialne za dzieło nowej ewangelizacji w rejonach wieluńskim, zawierciańskim i częstochowskim skontaktowały się na portalu społecznościowym Facebook i tak rozpoczęło się w każdym rejonie wielkie pakowanie 5 tysięcy „Antydepresantów” – kontynuuje Armacińska. W rozmowie z KAI dodaje, że „chętnych do pomocy było bardzo dużo. Osoby starsze, dzieci, młodzież, całe rodziny, a nawet siostry zakonne. Praca polegała na złożeniu pudełka i włożeniu do niego wszystkich „składników” Antydepresantów”.

Wśród podstawowych „składników” Antydepresantów ewangelizacyjnych są: Słowo Boże, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Różaniec.

– Wybraliśmy nazwę: „Antydepresanty”, gdyż mamy świadomość liczby osób chorujących na depresję. Jest to jedna z głównych chorób naszego wieku. Osoby chorujące na depresję sięgają po różnego rodzaju środki i metody na uleczenie ich choroby, a bardzo często zapominają, że to właśnie Jezus jest Najlepszym Lekarzem – wyjaśnia Armacińska.

ks. mf / Częstochowa

 

____________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl